Interdyscyplinarność

To cecha, która nas wyróżnia

Nasz zespół tworzą specjaliści wielu dyscyplin,co gwarantuje kompleksowe podejście do każdego powierzonego zadania. Wieloletnie doświadczenie, pasja do nowoczesnych technologii oraz sprzęt pomiarowy wysokiej klasy pozwalają nam wykonywać pracę na najlepszym możliwym poziomie. Jesteśmy polską firmą z siedzibą w Częstochowie, co nie ogranicza nas w realizacji projektów na terenie całego kraju czy nawet świata.

Zajmujemy się tworzeniem modeli BIM (ang. Building Information Modeling) na podstawie zeskanowanych obiektów, to znaczy tworzeniem aktywnych modeli 3D budynków.

Na rzeczywisty model 3D budynku, poza jego fizycznym odwzorowaniem, składa się baza danych ze szczegółowymi informacjami m.in. o jego elementach konstrukcyjnych (ściany, podłogi), instalacjach elektrycznych, instalacjach sanitarnych (wentylacyjnych, grzewczych, wodno-kanalizacyjnych, przeciwpożarowych) czy o stolarce okiennej i drzwiowej. System BIM to nowy standard projektowania, który coraz częściej staje się niezbędny w pracy inżynierów, architektów i pozostałych użytkowników procesu budowlanego.

Według nas idea BIM powinna być połączona z precyzyjną inwentaryzacją i modelowaniem instalacji podziemnych. Z tego względu w naszej pracy wykorzystujemy również georadary do wykrywania tego typu urządzeń i sieci. 

Dopiero skaning w takiej formie daje pełny obraz inwestycji.Nasze usługi BIM dla branży Retail obejmują tworzenie modeli budynków handlowych.Dostarczamy kompletną dokumentację powykonawczą istniejącego budynku. W tym wypadku model BIM zawiera nie tylko informacje architektoniczne czy konstrukcyjne, ale także MEP, M&E (Mechanical and Electrical) czy M&O (Maintenance and Operations). Połączenie komponentów 3D z planowaniem i harmonogramowaniem to technologia BIM 4/5D, która stanowi rewolucję w dotychczasowym podejściu do zarządzania powierzchnią handlową. Pozwala ona sprawnie integrować wszystkie branże i efektywnie zarządzać budynkiem, skutecznie redukując koszty operacyjne.