Interdyscyplinarność

To cecha, która nas wyróżnia

Nasz zespół tworzą specjaliści różnych branż, co pozwala na kompleksowe i innowacyjne podejście do każdego powierzonego nam zadania. Wieloletnie doświadczenie, zamiłowanie do nowoczesnych technologii i posiadanie wysokiej klasy sprzętu pomiarowego z powodzeniem pozwala nam wykonywać coraz to nowe prace na najwyższym poziomie. Jesteśmy polską firmą, z siedzibą w Częstochowie co nie przeszkadza nam realizować projekty na terenie całego kraju, jak również dla klientów z całego świata.

Zajmujemy się tworzeniem modeli BIM (ang. Building Information Modeling) zeskanowanych obiektów, a więc tworzeniem aktywnych modeli 3D budynków.

Rzeczywisty model 3D budynku, wraz z bazą danych zawierającą szczegółowe informacje o jego elementach konstrukcyjnych (ściany, podłogi), instalacjach elektrycznych, sanitarnych (wentylacja, instalacje C.O. wod-kan, p.poż.) czy elementach stolarki okiennej i drzwiowej coraz częściej staje się nieocenionym narzędziem dla projektantów, architektów i innych użytkowników procesu budowlanego.

Według nas, idea BIM musi być połączona z precyzyjną inwentaryzacją i modelowaniem instalacji podziemnych. Dlatego w naszej pracy wykorzystujemy również georadary do wykrywania urządzeń podziemnych. Taka inwentaryzacja w połączeniu ze skaningiem naziemnym daje kompletny obraz inwestycji.

Nasze usługi BIM dla branży Retail obejmują tworzenie modeli budynków handlowych.
Dostarczamy kompletną dokumentację powykonawczą istniejącego budynku.

Taki model BIM zawiera informacje nie tylko architektoniczne czy konstrukcyjne, a także MEP, M&E (Mechanical and Electrical) czy M&O ( Maintenance and Operations), co pozwala integrować wszystkie branże i w pełni i efektywnie zarządzać budynkiem.

Dodatkowo, połączenie komponentów 3D z planowaniem i harmonogramowaniem (czyli BIM 4/5D) to rewolucja w dotychczasowym podejściu zarządzania powierzchnią handlową.